Tinea inguinalis

Fotolia_59840842_XS

Pohlavní nemoc postihující tříselnou oblast

Tinea inguinalis – latinsky dermatofytóza je infekční mykotické (houbové) onemocnění postihující tříselnou oblast. Jde o jednu z nejběžnějších mykóz. K přenosu choroby dochází přímým kontaktem člověk – člověk, prostřednictvím společně užívaného prádla, vlhkých ručníků atd., autoinokulací (přenosem z jednoho místa organismu na jiné) nebo při současném působení teplého a vlhkého prostředí (např. lázně). Postižení kůže plísní vláknitého typu dělíme podle tělesné lokality, ve které se vyskytnou. V případě Tinea inguinalis jde o oblast tříselnou a okolí genitálií. Patří k sexuálně přenosným chorobám.

Dermatofytóza příznaky nemoci

Charakteristickými příznaky nemoci jsou svědivá zčervenalá mapovitá ložiska na vnitřní straně stehen, popř. šourku, hráze nebo hýždí. Mykóza se může rozrůst do podstatných rozměrů. Kožní plochy napadené nemocí mohou šupinatět a radiálně se šířit s vyvýšeným okrajem, který odděluje plíseň od zdravého okolí. V některých případech vznikají v lemu na kůži malé puchýřky (drobné neštovičky) a plíseň je tam zároveň nejaktivnější.

Léčba dermatofytózy

Choroba z neléčeného stavu přechází do chronicity, léčba je nutná, protože nemoc sama nevymizí. Terapii zajišťuje dermatolog. Používají se antimykotické přípravky ve formě roztoku nebo krému. Součástí léčby musí být i důkladné očištění oděvu, prádla, ložního prádla apod., které přišli s nakaženou kůží do kontaktu.

Před touto nemocí prevence sestává především ze základní hygieny a nošení suchého a vzdušného spodního prádla (nejlépe z bavlny).

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Rory
11. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Napoleon
18. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.