Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to buď velké štěstí, nebo naopak pořádnou katastrofu. Snad každá žena už ví, že řeč je o menstruaci a jejích nepříjemných příznacích. Menstruace, menzes, cyklus, měsíčky, perioda… Každá z nás toto intimní období nazývá po svém. Když přichází úplně poprvé, doprovází ji většinou strach a překvapení z dosud neznámého, ale také hrdost, vždyť se přeci z dítěte právě stala opravdová žena.

Ale o co vlastně jde? Zjednodušeně se dá říct, že naše vaječníky produkují každý měsíc jedno vajíčko. V případě, že není vajíčko oplodněno – nedojde k otěhotnění, je potřeba se ho zbavit. K tomu, aby odešlo z těla pryč, slouží právě krvácení, které přichází pravidelně po cca 28 dnech (v průměru, je to individuální) a trvá asi 2 – 7 dní.

S tím, že k nám menstruace prostě patří, už jsme všechny nejspíš smířené, s čím bychom se ale smířit jen tak neměly, jsou silné menstruační bolesti. Je mnoho možností, které stojí za to vyzkoušet, než definitivně hodíte flintu do žita.

Menstruace a léky

Jednou z možností jak dostat menstruaci pod kontrolu je hormonální antikoncepce. Ta vám pomůže menstruační cyklus ustálit a bolesti výrazně zmírní. Mnoho žen ale antikoncepci nevěří a raději spoléhá na různé prášky na bolest. Například léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou slouží jako analgetika i antipyretika, to znamená, že bojují s bolestí i horečkou. Tlumí totiž tvorbu prostaglandinů – látky podobající se hormonům, které podporují křeče.  Pak také existují kapky určené ke zmírnění menstruačních bolestí. Při velmi silných bolestech už je na místě porada s gynekologem, který zhodnotí váš stav a popřípadě předepíše speciální léky určené na zmírnění krvácení. Avšak je potřeba mít na paměti, že užívání chemie při každé periodě tělu příliš neprospívá. Při dlouhodobém používání hrozí riziko selhání ledvin, porucha sluchu, závratě, astmatický záchvat, alergická reakce atd.

Přírodní pomoc při menstruaci

Zastánkyně přírodní léčby mohou vsadit na bylinky. Buď se poraďte přímo s lékárníkem, nebo si připravte léčivou směs v pohodlí domova. A jaké byliny zvolit? Doporučuje se zejména hluchavka bílá, měsíček lékařský, šalvěj lékařská, kontryhel obecný, třezalka tečkovaná, řebříček obecný, mateřídouška obecná a drmek obecný. Dále je vhodný hořčík, vápník, selen, zinek a vitamíny B6, C a E.

Proti bolestivé menstruaci pomůže přírodní preparát Shatawari

Shatavari proti bolestem při menstruaci

Pro získání hormonální rovnováhy a podporu pravidelné menstruace zkuste sáhnout po regeneračním přípravku Shatavari. Kromě výše zmíněného pomáhá také při premenstruačních a menstruačních těžkostech, konkrétně na časté křeče v podbřišku, podrážděnost, nafouklé břicho v důsledku zadržování vody atd.

Ženám v přechodu Shatavari usnadňuje zvládání příznaků menopauzy – deprese, úzkost, nespavost, návaly horka… U kojících matek Shatavari napomáhá k tvorbě mléka a má příznivý vliv i na poporodní deprese. Dále je určen pro celkové posílení organismu a imunitního systému, pozitivně působí na trávicí ústrojí a zbavuje pálení žáhy. Koupit si ho můžete ve formě prášku ZDE nebo kapslí ZDE.

Teplo pomáhá

Možná to zní zvláště, ale teplo vám skutečně může ulevit. Teplé obklady, hřející deka, sprchování teplou vodou, to vše by mělo sloužit jako úleva při napětí a nepříjemných křečích. Za tuto variantu téměř nic nedáte, tak proč to alespoň nezkusit.

Sport a správná životospráva při menstruaci

Pravidelné cvičení, čerstvý vzduch a správný životní styl není snad nutné ani zmiňovat. Slouží totiž jako prevence proti nemocem, snížené imunitě či bolestem, a tak by vám měly menstruační cyklus usnadnit a pomoct ho co lépe zvládnout. Účinná je tako masáž svalů a reflexních bodů, nošení volného oblečení, pozitivní myšlení a vyhýbání se stresovým situacím.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Emmett
7. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Wayne
17. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Phoebe
9. 1. 2023

Howdy would you brain letting me know which webhost you’re making use of? I’ve loaded your blog in three diverse World wide web browsers and I need to say this weblog hundreds a whole lot speedier then most. Is it possible to counsel a very good Web hosting service provider at a fair rate? Several many thanks, I recognize it!

Vivien
20. 1. 2023

Hi pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz Webmaster, similar below: <a href="http://695example695.com" rel="nofollow">Link Text</a>

Alicia
28. 1. 2023

Hi pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz admin, Thanks for the well-organized and comprehensive post!

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.