Sexuální turistika

turistika_1

Důvodů, proč cestovat, existuje hned několik. Patří mezi ně poznávání nových míst a jiné kultury, zábava, výlety za památkami, hrady a zámky, odpočinek a relaxace. A také sex. Takzvaná sexuální turistika nabývá v poslední době na velké oblibě.

Jak napovídá název, sexuální turista je člověk, který cestuje výhradně nebo alespoň převážně za sexem. Sexuální turistice se věnují také lidé, kterým se v běžných partnerských vztazích nedaří uspokojovat jejich sexuální fantazie. K této nespokojenosti může vést náboženství, které některé praktiky zakazuje, nebo dokonce zákon – konkrétně v případě lidí trpící některou deviací, například pedofilů. V některých zemích je totiž věková hranice, kdy je možné začít žít pohlavním životem, o poznání nižší než jinde a prostituce nebývá vždy chápána jako problematické jednání. Lidé, kteří jsou na sexuální turistice ekonomicky závislí, tak většinou musí podstoupit nejrůznější praktiky. Mezi důvody, proč se z některých lidí stávají sexuální turisté, je i strach z odmítnutí či touha po nových a neznámých zážitcích.

Na sexuálním turismu vydělávají především méně vzdělaní jedinci, kteří doufají, že se tímto způsobem dokáží poměrně rychle finančně zabezpečit. Prostituci se ale věnují i studentky, které se tak snaží relativně snadno a bez práce dostat z tíživé finanční situace.

Kraluje Thajsko

Sexuální turistika se rozvíjí především v rozvojových a ekonomicky málo vyspělých zemích, nebo v zemích, kde se velká část obyvatelstva ocitá na hranici chudoby. Poskytování sexuálních služeb totiž může přinášet celkem snadno velké finanční odměny. Objevuje se ale také v zemích vyspělých.

Asi málokoho překvapí, že nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je stále Thajsko. Hned za ním jsou Filipíny a Kuba. Evropskému žebříčku vévodí Rusko, ale je možné, že ho brzy předstihne Ukrajina, kde je tento trend v poslední době čím dál tím víc populárnější. Podle oficiálních údajů je na Ukrajině dvanáct tisíc prostitutek, podle nevládních organizací je však ve skutečnosti tento počet ještě mnohonásobně vyšší. Prostituce je přitom v této zemi nelegální. Rozkvětu sexuální turistiky v Evropě taky pomohlo zrušení víz pro všechny občany států Evropské unie. Bují především ve velkých městech, ale ani ta menší už nejsou výjimkou.

Ani Česká republika za těmito státy nezaostává, na světovém žebříčku jí patří patnácté místo. Do tuzemska za sexuální turistikou jezdí především německy a anglicky mluvící muži. Známá je i takzvaná kauza katarského prince, který byl přibližně rok stíhán za pohlavní zneužívání dívek mladších patnácti let v Praze. K tomu obžaloba přidala také ohrožování výchovy mládeže a kuplířství. Katarský princ Hámid bin Abdal Sání však nakonec nikdy odsouzen nebyl.

Česká republika sexuální turisty láká především na levné ceny sexuálních služeb a zároveň vysokou úroveň nočních podniků. Navíc sexuální nabídka není v Česku příliš regulovaná. Cizinci u nás tak za sex utratí přibližně sedm miliard korun ročně. Centrem sexuálních služeb je hlavní město Praha, celkem se podle odhadů prostitucí v Česku živí až pětadvacet tisíc lidí a nachází se zde zhruba osm set podniků poskytujících erotické služby.

Češi za sexem jezdí do Thajska, Češky do Tuniska

Pokud Češi vyráží za sexuální turistikou, jejich cílem nejčastěji bývá Thajsko. V tomto státě sice není prostituce povolena, nikdo ji však nijak nestíhá a má tisíciletou tradici, její kořeny je totiž možné nalézt i ve starověké Indii a Číně. Nabídka prostituce se zvýšila především díky příchodu amerických vojáků během války ve Vietnamu. Striktně je tu však stíhána pedofilie. Věková hranice povoleného pohlavního styku je v Thajsku šestnáct let, a proto je doporučováno si u prostitutek mladších osmnácti let řádně ověřit jejich věk. Za pedofilii totiž hrozí vězení na několik desítek let.

Sexuální služby místních žen využijí v Thajsku každoročně až 4000 českých mužů, tedy zhruba třetina z těch, kteří tuto zemi navštíví. Ne vždy je ale sex důvodem jejich cestování, někdy se nechají svést až na místě.

Sexuální turismus ale není výsadou jen mužů. Také ženy, které se ve své domovině natolik bojí odmítnutí, že málokdy někoho osloví, se v cizině rády oddávají žhavým flirtům a sexu na pláži. Proti mužům stačí českým ženám cesta o poznání kratší. Tou nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je totiž pro ženy Tunisko. Důvody, proč u českých žen vítězí právě tato země, jsou hned dva. První je čistě ekonomický – zájezdy do Tuniska jsou poměrně levné a patří k těm vůbec nejdostupnějším. Ani cena prostituce zde nedosahuje žádných astronomických čísel, právě naopak. Druhý důvod je spíše praktický. Z náboženských důvodů tuniské ženy odmítají předmanželský sex, a tak si Tunisané rádi užijí letního flirtu či sexuálního zpestření s neznámými ženami ze zahraničí. Za sexuálními službami vyráží do Tuniska každoročně přibližně 3000 Češek.

Riziko sexuální turistiky – nechtěný „suvenýr“

Sexuální turistika však s sebou přináší spoustu rizik. Takovýto turisté si ze svých cest mohou odvézt nechtěný „suvenýr“ – pohlavní nemoc. Hlavní zásadou pochopitelně je při pohlavním styku vždy používat prezervativ. Ten zamezí i případnému nechtěnému těhotenství.

Je ale třeba myslet i na vlastní bezpečí. Dotyčného cizince, s nímž chcete prožít letní flirt, totiž vůbec neznáte a nemůžete mu ihned úplně důvěřovat. V žádném případě proto k němu nenasedejte do auta a nenechte se zvát na neznámá a opuštěná místa.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

https://u.to/2x5AGw
9. 5. 2021

Last day of special discounts https://u.to/2R5AGw

►►► ✅ Profitable offer https://tinyurl.com/accy9k42
20. 5. 2021

►►► ✅ Notification! Don't miss out on new opportunities https://is.gd/Hwg6KC

Eva
22. 5. 2021

Thanks, Eva Snider for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz

Laurene
1. 6. 2021

Crazy discounts on all our products https://is.gd/LSkPts

Linda
4. 6. 2021

Hello Free!!! Hot girls!! https://s2j.co/Shdv

►►► ✅ Do you want to build a career working online? https://is.gd/CAmo59
10. 6. 2021

►►► ✅ Crazy discounts on all our products Do you want to earn a lot of money? https://is.gd/CAmo59

Keira
21. 6. 2021

Let me just say your site is amazing! It is well put together and easy to navigate which is a plus. With such a nice layout you must attract a lot of visitors. I just wanted to give you a heads up because your site inspired me to build my own. I hope everything is going great and much success in your future. Thank and have the best of day!

Luis
28. 6. 2021

Hey this is Luis. I lost your number but remembered your site. Need you to contact me ASAP regarding that one deal +16106539916

Mario
21. 7. 2021

Hello

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Mario
28. 7. 2021

Greetings

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Brigida
28. 7. 2021

Hello there

Our Medical-Grade Toenail Clippers is the safest and especially recommended for those with troubles with winding nails, hard nails, two nails, nail cracks, deep nails, thickened nails etc..

Get yours: thepodiatrist.online

The Best,

Brigida
Sexuální turistika

Ola
1. 8. 2021

Hey there

Meet your best Buds - True Wireless Earbuds with amazing sound, convenience, portability, & affordability!

Order yours now at 50% OFF with FREE Shipping: musicontrol.online

Best Wishes,

Ola
Sexuální turistika

Nan
3. 8. 2021

Good day

Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: supersunglasses.online

The Best,

Nan
Sexuální turistika

Candelaria
3. 8. 2021

Good day

CAREDOGBEST™ - Personalized Dog Harness. All sizes from XS to XXL. Easy ON/OFF in just 2 seconds. LIFETIME WARRANTY.

Click here: caredogbest.com

Thanks and Best Regards,

Candelaria
Sexuální turistika

Chong
7. 8. 2021

Hey

Body Revolution - Medico Postura™ Body Posture Corrector
Improve Your Posture INSTANTLY!

Get it while it's still 60% OFF! FREE Worldwide Shipping!

Get yours here: medicopostura.com

Cheers,

Chong
Sexuální turistika

Adeline
11. 8. 2021

Get The Worlds Greatest Magic Sand Free Beach Mat!

Watch sand, dirt & dust disappear right before your eyes! It's perfect for beach, picnic, camping or hiking.

Act Now And Receive A Special Discount For Our Magic Mat!

Get Yours Here: magicmat.shop

Enjoy,

Adeline
Sexuální turistika

Marlene
15. 8. 2021

Hello

Buy medical disposable face mask to protect your loved ones from the deadly CoronaVirus. The price is $0.28 each. If interested, please check our site: pharmacyoutlets.online

Sincerely,

Marlene
Sexuální turistika

QGWK3I84XN1B2QBWXF www.bing.com
18. 8. 2021

QGWK3I84XN1B2QBWXF www.google.com Where are you located ? I want to come to you one of these days

Danilo
19. 8. 2021

New Multifunction Anti-theft Waterproof Sling Bag

The best ever SUPER Sling Bag: Drop-proof/Anti-theft/Scratch-resistant/USB Charging

50% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping for a LIMITED time

Buy now: fashiondaily.online

All the best,

Danilo
Sexuální turistika

Delphia
23. 8. 2021

Hi

Buy medical disposable face mask to protect your loved ones from the deadly CoronaVirus. The price is $0.28 each. If interested, please visit our site: pharmacyoutlets.online

Cheers,

Delphia

Blondell
3. 9. 2021

Hey

50% OFF!! Hurry to get your Baseball Cap Now!

These Caps are SO cool! Perfect for this Summer!

Free worldwide shipping!

GET IT HERE: capshop.online

Cheers,

Blondell

Ivory
5. 9. 2021

Color-changing swimshorts

Dive into the ocean and your swimshorts suddenly change color! These swimshorts ara AMAZING!

Hurry! 50% Off Worldwide For Limited Time Only!

Get it here: coolshorts.online

Cheers,

Ivory

Zachery
9. 9. 2021

Morning

You need a pair of Quick Dry Beach Shoes, going out shoes, going OUT OUT shoes, trainers, a spare pair of trainers in case it rains...

Act Now And Receive A Special Discount For Our Quick Dry Beach Shoes!

Get Yours Here: tonature.online

Regards,

Zachery

Donna
13. 9. 2021

Hi

Buy medical disposable face mask to protect your loved ones from the deadly CoronaVirus. The price is $0.28 each. If interested, please visit our site: pharmacyoutlets.online

Kind Regards,

Donna

Dessie
16. 9. 2021

Hi there

CAREDOGBEST™ - Personalized Dog Harness. All sizes from XS to XXL. Easy ON/OFF in just 2 seconds. LIFETIME WARRANTY.

Click here: caredogbest.com

Best Wishes,

Dessie
Sexuální turistika

Mariam
19. 9. 2021

Hi

Full Body Resistance Band Kit - The best and cheapest athletic gear available on the market today.
Do a full body workout from the comfort of your home. You don't even need a gym anymore!

Save 50% OFF + FREE Worldwide Shipping
Shop Now: ametathletics.online

Cheers,

Mariam

Mario
20. 9. 2021

Hi

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Zak
21. 9. 2021

Hello there

LEARN HOW PawSafer™ CAN SAFELY TRIM YOUR DOG'S NAILS IN NO TIME FROM HOME.

Get it while it's still 50% OFF + FREE Shipping

Buy here: pawsafer.shop

Have a great time,

Zak

Marita
23. 9. 2021

Good Morning

The New Powerful LED Flashlight is The Perfect Flashlight For Any Situation!

The 3,000 Lumens & Adjustable Zoom gives you the wide field of view and brightness other flashlights don’t have.

50% OFF + Free Shipping! Get it Now: linterna.shop

Best regards,

Marita

Margareta
10. 10. 2021

Hello there

Be Buzz Free! The Original Mosquito Trap.

60% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping
✔️LED Bionic Wave Technology
✔️Eco-Friendly
✔️15 Day Money-Back Guarantee

Shop Now: mosquitotrap.online

Sincerely,

Margareta
Sexuální turistika

Mario
11. 10. 2021

Hi there

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Shane
13. 10. 2021

World's Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping!

Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain!

Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes.

Get Yours: hineck.online

Enjoy,

Shane
Sexuální turistika

The
2. 11. 2021
The Investment

Hello, we have been informed that you might be interested to partake in the bitcoin millionaire investment fund. Currently their is a race to grow this bitcoin wallet 3H83z114jBVaXdbLZu6eaVubrogt2oAhSZ to accumulate at least one million dollars worth of bitcoin. Donations of $1,000/$10,000/$100,000 and even the main goal $1,000,000 is accepted. Your participation is greatly appreciated and the best of luck to everyone.

Michel
11. 11. 2021

Hi there
How would you like to grab more visibility for your YT videos at no advertisment costs.
All organically

We have built a special plan for ranking YT videos, check it out here:
https://www.seo-treff.de/product/youtube-seo-package/

Thanks and regards

Michel
support@seo-treff.de

Mario
28. 12. 2021

Hi there

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Mario
12. 1. 2022

Greetings

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Roslyn
13. 1. 2022

Let me just say your site is amazing! It is well put together and easy to navigate which is a plus. With such a nice layout you must attract a lot of visitors. I just wanted to give you a heads up because your site inspired me to build my own. I hope everything is going great and much success in your future. Thank and have the best of day! zbVmAywkz5N4jq65

Carmelo
21. 1. 2022
You have the most incredible website
Mario
21. 3. 2022

Hi

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Odell
22. 3. 2022

Hi there,

Have you ever wondered why new cryptocurrency tokens are always subject to insane price action?

We are giving away a totally free step-by-step guide on how you can profit from that with a front running bot.

Check out our new Youtube video to learn how to deploy your own bot without any coding experience:
https://www.youtube.com/watch?v=Hl5gkoDcIhY

Kind Regards,
Odell

Minnie
23. 3. 2022


If you ever need more social audience for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

Ken
1. 4. 2022

Hey this is Ken. I lost your number but I remembered your site. Need you to contact me ASAP regarding that one issue you were having +18149737130‬
AtwCDWz8V3pBzRHs

BTC
25. 4. 2022
You Been Chosen To Participate

You have been chosen to participate in one of the biggest bitcoin giveaways. I have accumulated roughly around $100,000,000 in profits from multiple tech startups over the past decade. Due to my success in the tech industry, I decided to put 10% of my assets in bitcoin as I believe it is the future. You can see it here https://radikalfotos.s3.eu-central-1.wasabisys.com/wsUQvwnCeG.jpg Out of good faith I’m giving away $1,000,000 of that to select individuals for a short period of time. Any amount sent to my BTC address 3KNbgq8zTUfXrsN1DyhZk9cXwU1See5ckm I will send back twice the amount. The minimum amount is $5,000 and the maximum amount is $500,000. 3qy23ZBs

Dena
29. 4. 2022

Hi there,

For 12 years, I was in banking and finance, working and making money for other people. I would study and analyse financial markets to predict outcomes and advise companies and wealthy individuals where to put their money.

My biggest client was a large casino group, but they had little idea of what was going on on their sites! So I got thinking – how could people such as me and you take advantage of this?

Watch my video to find out my Roulette strategy and how it's currently earning me over $1000 a day (yes - really!)... https://www.youtube.com/watch?v=gAP6ci4oVRo

Thanks for reading,
Dena

Gisele
4. 5. 2022
Прогоним сайт конкурента киллерскими убийствеными прогонами сайта

Приветствуем вас!
Готовы предоставить самые лучшие прогоны, чтобы "убить" интернет-сайт конкурента. Цена: всего от 2 000 р.
- Стопроцентный результат. Онлайн-сайты точно "умрут".
- Максимальное число негативных фитбеков.
- Наша специфическая база - выжимка максимально сильных площадок из 10 000 000 веб-сайтов (спам, порно, вирусы и тому подобные). Работает бесперебойно.
- Прогон проводится одновременно с 4 мощных серверов.
- Отправка токсичных ссылок на e-mail.
- Выполнение заказа на протяжении 40-240 часов сутки напролет. Можем растянуть как угодно по времени.
- Прогон с запрещёнными ключами.
Телега: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только Эти!

Mario
17. 5. 2022

Greetings

If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Amanda
20. 5. 2022

Hi there,

Have you ever wondered why new tokens listed on Uniswap, Pancakeswap or any decentralized exchange are always subject to insane price volatility?

Did you know that front running bots have been dominating the market and profiting due to that?

Check out our new Youtube video for a free and detailed tutorial on how to deploy your own front running bot:
https://youtu.be/SQHFveYdjV8

Kind Regards,
Amanda

Petr
23. 7. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

С радостью приветствуем вас!
Можем предложить лучшие прогоны, способные "угробить" интернет-сайт вашего конкурента. Цена: от 2000 рублей.
- Гарантированный эффект. Сайты конкурентов "умрут".
- Предельно возможное количество негативных фитбеков.
- Наша специальная база - выжимка максимально сильных площадок из 10 млн. веб-сайтов (вирусы, спамные, порно и тому подобные). Это работает бесперебойно.
- Прогон делаем одновременно с 4 мощных серверов.
- Постоянная отправка токсичных ссылок на официальный емейл.
- Выполнение заказа на протяжении 40-240 часов. Можем растянуть сколько угодно по времени.
- Прогоняем с запретными ключами.
Телегрм: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только Эти!

Email
9. 8. 2022
Missing Out on Email Marketing?

Are you missing out on email marketing for your site? Running a site is a full time job. With limited time and resources, it be difficult to put energy in marketing your business. But with email marketing, promoting your business becomes a whole lot easier. Receive your free guide here https://emailinfluence.xyz/email/?e8x2_aij53g.io

To remove your site from our list visit https://emailinfluence.xyz/unsubscribe/

Felicity
11. 8. 2022

Hi there,

Our list contains over 6,500 handpicked websites that accept guest posts, with each site's SEO metrics and contact details, allowing you to contact them all directly and save thousands on paying overpriced agency fees. You can also sell the list on for a profit!

If you'd like more information, you can reply to this email or visit: https://bit.ly/3SIghJq

Kind Regards,
Felicity

Mario
13. 8. 2022

Hello

If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Giselle
30. 8. 2022
Fast Serp Boost for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz


If you need a quick boost in the SERPs for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz, then this is the right strategy for you:
https://www.seo-treff.de/product/serp-booster/

Rodrick
31. 8. 2022
Hello! I have a small problem :-(

I registered on the website last week and filled in my details. But since yesterday I can't log in to my profile. Help me fix everything. Here is a link to my page ►►► https://cutt.us/PsaQo ✅. Thanks! Elena

Romaine
6. 9. 2022
Hi! I need your advice!

Yesterday I received a message that I need to pick up my prize. But I lost the email with the data to access the site. How do I restore access? >>> http://alturl.com/ogb4u

Arleen
7. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Tobias
19. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Geraldo
25. 9. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Здравствуйте!
Выполняем самые лучшие "убийственные" прогоны для веб-сайтов ваших конкурентов. Цена: от 2 000 руб.
- 100% результат. Сайты точно "упадут".
- Максимальное число отрицательных фитбеков.
- Наша специальная база - максимально сильные площадки из 10 000 000 интернет-ресурсов (спамные, порно, вирусные и тому подобные). Это работает бесперебойно.
- Прогон производится сразу с 4-х мощных серверов.
- Постоянная отправка активационных ссылок на официальный email.
- Растянем по времени сколько угодно.
- Прогон с запрещёнными ключами.
Телегрм: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только эти!

Devon
29. 9. 2022
Your Site Has Been Hacked

Your Site Has Been Hacked

PLEASE FORWARD THIS EMAIL TO SOMEONE IN YOUR COMPANY WHO IS ALLOWED TO MAKE IMPORTANT DECISIONS!

We have hacked your website www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz and extracted your databases.

How did this happen?

Our team has found a vulnerability within your site that we were able to exploit. After finding the vulnerability we were able to get your database credentials and extract your entire database and move the information to an offshore server.

What does this mean?

We will systematically go through a series of steps of totally damaging your reputation. First your database will be leaked or sold to the highest bidder which they will use with whatever their intentions are. Next if there are e-mails found they will be e-mailed that their information has been sold or leaked and your www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz was at fault thusly damaging your reputation and having angry customers/associates with whatever angry customers/associates do. Lastly any links that you have indexed in the search engines will be de-indexed based off of blackhat techniques that we used in the past to de-index our targets.

How do I stop this?

We are willing to refrain from destroying your site’s reputation for a small fee. The current fee is $2500 in bitcoins (BTC).

Please send the bitcoin to the following Bitcoin address (Copy and paste as it is case sensitive):

3LKf6NWhJA8L5cmD5p9u6WksjW9SC2jauu

Once you have paid we will automatically get informed that it was your payment. Please note that you have to make payment within 7 days after receiving this e-mail or the database leak, e-mails dispatched, and de-index of your site WILL start!

How do I get Bitcoins?

You can easily buy bitcoins via several websites or even offline from a Bitcoin-ATM.

What if I don’t pay?

If you decide not to pay, we will start the attack at the indicated date and uphold it until you do, there’s no counter measure to this, you will only end up wasting more money trying to find a solution. We will completely destroy your reputation amongst google and your customers.

This is not a hoax, do not reply to this email, don’t try to reason or negotiate, we will not read any replies. Once you have paid we will stop what we were doing and you will never hear from us again!

Please note that Bitcoin is anonymous and no one will find out that you have complied.

Zulma
10. 10. 2022
Your Website Has Been Hacked

PLEASE FORWARD THíS EMAiL TO SOMEONE iN YOUR COMPANY WHO íS ALLOWED TO MAKE iMPORTANT DECíSíONS!

We have hacked your website www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz and extracted your databases.

How díd thís happen?

Our team has found a vulnerability wíthín your site that we were able to exploit. After fíndíng the vulnerabilíty we were able to get your database credentials and extract your entire database and move the ínformatíon to an offshore server.

What does thís mean?

We wíll systematically go through a series of steps of totally damagíng your reputation. First your database wíll be leaked or sold to the híghest bidder which they wíll use with whatever their íntentíons are. Next íf there are e-mails found they wíll be e-maíled that their ínformatíon has been sold or leaked and your site www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz was at fault thusly damaging your reputation and havíng angry customers/assocíates with whatever angry customers/associates do. Lastly any links that you have índexed ín the search engínes wíll be de-indexed based off of blackhat techníques that we used ín the past to de-índex our targets.

How do í stop thís?

We are willing to refraín from destroying your site’s reputatíon for a small fee. The current fee ís $3000 in bítcoíns (BTC).

Please send the bitcoín to the followíng Bitcoín address (Make sure to copy and paste):

31wy9hnKhZv7LkZ911BYz8cGkKqMr1AP7a

Once you have paid we will automatícally get ínformed that it was your payment. Please note that you have to make payment within 5 days after receivíng thís e-maíl or the database leak, e-maíls dispatched, and de-índex of your site WiLL start!

How do i get Bitcoíns?

You can easíly buy bitcoíns vía several websítes or even offlíne from a Bitcoín-ATM.

What if í don’t pay?

íf you decíde not to pay, we will start the attack at the indicated date and uphold ít until you do, there’s no counter measure to this, you will only end up wasting more money tryíng to find a solution. We will completely destroy your reputatíon amongst google and your customers.

This is not a hoax, do not reply to this email, don’t try to reason or negotíate, we wíll not read any replíes. Once you have paíd we wíll stop what we were doíng and you will never hear from us agaín!

Please note that Bitcoín is anonymous and no one will find out that you have complíed.

Shad
14. 10. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Здравствуйте!
Предлагаем лучшие прогоны "убийцы" для веб-сайтов вашего конкурента. Цена: от 2000 руб.
- 100% эффект. Интернет-сайты ваших конкурентов "умрут".
- Максимально возможное количество негативных фитбеков.
- Собрана специальная база - самые "убийственные" площадки из 10 000 000 ресурсов (порно, вирусных, спамных и тому подобных). Работает безотказно.
- Прогон осуществляем одновременно с 4 мощных серверов.
- Непрерывный спам токсичных ссылок на официальный e-mail.
- Выполнение на протяжении 40-240 часов день и ночь. Растянем как угодно по времени.
- Прогон с запретными ключами.
Телега: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только эти!

Dexter
23. 10. 2022
Vaše databáze byly hacknuty

PŘEDEŠLETE PROSÍM TENTO E-MAIL NĚKOMU VE VAŠÍ SPOLEČNOSTI, KDO MŮŽE DĚLAT DŮLEŽITÁ ROZHODNUTÍ!

Nabourali jsme váš webhttp://www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz a extrahovali vaše databáze.

Jak se to stalo?

náš tým našel na vašem webu zranitelnost, kterou se nám podařilo zneužít. Po zjištění zranitelnosti jsme byli schopni získat vaše přihlašovací údaje k databázi a extrahovat celou vaši databázi a přesunout informace na offshore server.

Co to znamená?

Systematicky projdeme řadou kroků k úplnému poškození vaší pověsti. Nejprve bude vaše databáze prozrazena nebo prodána uchazeči s nejvyšší nabídkou, který bude používat s jakýmkoliv záměrem. Dále, pokud budou nalezeny e-maily, bude jim zasláno e-mailem, že jejich informace byly prodány nebo unikly a vaše stránkyhttp://www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz byla na vině, čímž poškodila vaši pověst a rozzlobila zákazníky/společníky tím, co udělali naštvaní zákazníci/společníci. A konečně všechny odkazy, které jste indexovali ve vyhledávačích, budou deindexovány na základě technik blackhat, které jsme v minulosti používali k deindexování našich cílů.

jak to zastavím?

Jsme ochotni upustit od ničení reputace vašeho webu za malý poplatek. Aktuální poplatek je 3 000 $ v $ $ (.15 BTC).

Odešlete prosím bitcoin na následující bitcoin adresu (nezapomeňte zkopírovat a vložit):

36Zmb53quPv7s5Ms2yVQkXWPkHdG6XDTuA

jakmile zaplatíte, budeme automaticky informováni, že to byla vaše platba. Vezměte prosím na vědomí, že musíte provést platbu do 5 dnů po obdržení tohoto e-mailu nebo úniku databáze, odeslání e-mailů a deindexování vašeho webu BUDE spuštěno!

Jak získám bitcoins?

Můžete snadno koupit $ $ prostřednictvím několika webových stránek nebo dokonce offline z bitcoin-ATM.

Co když nezaplatím?

pokud se rozhodnete nezaplatit, zahájíme útok k uvedenému datu a budeme jej udržovat, dokud to neuděláte, neexistuje proti tomu žádné protiopatření, pouze utratíte další peníze na hledání řešení. Úplně zničíme vaši pověst u Googlu a vašich zákazníků.

Toto není hoax, neodpovídejte na tento e-mail, nepokoušejte se uvažovat ani vyjednávat, nebudeme číst žádné odpovědi. jakmile zaplatíte, zastavíme to, co jsme dělali, a už o nás nikdy neuslyšíte!

Vezměte prosím na vědomí, že bitcoin je anonymní a nikdo nezjistí, že jste vyhověli.

Alejandra
25. 10. 2022
Hello!

Where are you?

Agnes
27. 10. 2022
Fast Serp Boost for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz


If you need a quick boost in the SERPs for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz, then this is the right strategy for you:
https://www.seo-treff.de/product/serp-booster/

Chasity
8. 11. 2022

Hi there
Do you want to get backlinks from domains that have tons of ranking keywords?

https://www.monkeydigital.co/semrush-backlinks/

QGWBD98BZFG1NVWWXF www.yahoo.com
9. 12. 2022
Hello!

Hi! Please tell me the number of your office, I will come to you tomorrow. QGWBD98BZFG1NVWWXF www.yahoo.com

Mario
16. 12. 2022

Hello

If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Chauncey
21. 12. 2022

Hi there
Do you want to get backlinks from domains that have tons of ranking keywords?

https://www.monkeydigital.co/semrush-backlinks/

Janis
28. 12. 2022
This is Game Changer for Your Business in 2023

Hey,

AI Creates An Online ‘Ready-To-Profit’ Business Using Just A Keyword & much More.

Use In Your Business or Sell To Clients For Big Bucks!

Watch AI Takes Over Your Marketing >>> https://bit.ly/millionaire2023weapon

Only Check it out if you want to Upgrade your Income to Next Level in 2023.

Cheers

Verla
29. 12. 2022
Odd Ice Hack Super-Charges Dormant Metabolism

Do this before you go to bed tonight...

A bizarre 5-second "Himalayan ice hack" discovered last week

That instantly turbo-charges your metabolism by 450% or more.

All you need is some ice from your freezer, and this alpine secret.

It's more powerful than any diet or exercise plan on earth...

And so easy it'll feel like you're cheating at weight loss.

Try it for yourself before you go to bed tonight and be 2 lbs lighter by tomorrow morning!

==> https://bit.ly/icehackforbelly

The longest-living people on the planet do this ice hack each evening... and when they do, they melt through more fat in 1 week than 1 year of dieting and exercise.

Wishing you health and happiness.

**SIGNOFF**

PS. The $78 billion weight loss industry would HATE for you to see this video. It will change everything you thought you knew about weight loss. Watch it now before it's too late.

Hannah
30. 12. 2022
Last Product You Will Only Want After 2022

Hey,

Why not gift yourself something that is WORTH more than a Dozen Team Members?

Yes, i mean, if 1 AI can do multi tasks which require over a dozen human hands. Wouldn't it be a Big Cash Saver and Time Saver ? I bet this would be a Biggest Gift you can gift yourself.

Don't let this Offer Go away : https://bit.ly/rockstarai

Happy New Year 2023

Jacques
1. 1. 2023
Video Marketing Made EASY - This is Crazy!

Hi,

Automatically create short, highly-sharable branded videos from your long form content.

Quick, easy & cost-effective.

No technical skills or software download required.

Get Started here >>> https://bit.ly/airevolution2023

Happy New Year 2023 !!!

Antwan
2. 1. 2023
Yes It's Live Now !

Hey How are you doing ?

I know you are waiting for this ?

Check it out >>> https://bit.ly/newyear2023deals

Happy New Year !!!

Vivien
3. 1. 2023
College Gets 10 Millions Refund as Employee Retention Credit?

Yes,

and the numbers of successful refunds are counting on.

► Up to $26,000 per employee
► available for 2020 & Q1 - Q3 2021
► Qualify with decreased revenue or covid event
► No limit on funding (erc is not a loan)
► ERC is a refundable tax credit

Ready to Get Started?

Begin Qualifying >>> https://bit.ly/erc2023 (ONLY FOR BUSINESS INSIDE USA)

Cheers!!!

Autumn
4. 1. 2023
Are you still in the business?

Hi,

I see that you are not getting enough visitors, which limits your business. If you want to improve your business you need to know factors that help you to get more visitors from search engines (Google, Bing).

Secure Your Spot for Free Detailed SEO Audit.

Request a FREE SEO AUDIT for your website on https://bit.ly/freeseoaudit2023

Save your time and money.

Margareta
14. 1. 2023
re: I need SEO for my new website

Hi there

Regarding the chat we had the other day on our website, we recommend our New Site SEO plan for your pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz.

This SEO Package is a must-have if your website was established 1-6 months ago. With this package your website will get necessary amount of backlinks in order to rank on search engines

More info:
https://www.seo-treff.de/product/new-site-seo-plan/

Thanks and regards
Margareta

Otto
21. 1. 2023
You'll Love Them

Hey How are you doing ?

Do you shop with Amazon ?

If No, plz ignore this message.

If Yes, You would definately love these Limited Time Exclusive Discounts: https://bit.ly/2023bestdeals

Cheers!!

John
22. 1. 2023
I extract your target audience data, get 100 leads for free

I collects your target audience emails for
100 leads(emails for free)
5k leads for $10
10k leads for $20
30k leads for $30
All leads contains emails, contact here https://bit.ly/3XrtXu4

Angeles
25. 1. 2023
Your Site Has Been Hacked

Your Site Has Been Hacked

PLEASE FORWARD THIS EMAIL TO SOMEONE IN YOUR COMPANY WHO IS ALLOWED TO MAKE IMPORTANT DECISIONS!

We have hacked your website www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz and extracted your databases.

How did this happen?

Our team has found a vulnerability within your site that we were able to exploit. After finding the vulnerability we were able to get your database credentials and extract your entire database and move the information to an offshore server.

What does this mean?

We will systematically go through a series of steps of totally damaging your reputation. First your database will be leaked or sold to the highest bidder which they will use with whatever their intentions are. Next if there are e-mails found they will be e-mailed that their information has been sold or leaked and your www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz was at fault thusly damaging your reputation and having angry customers/associates with whatever angry customers/associates do. Lastly any links that you have indexed in the search engines will be de-indexed based off of blackhat techniques that we used in the past to de-index our targets.

How do I stop this?

We are willing to refrain from destroying your site’s reputation for a small fee. The current fee is $3000 in bitcoins (0.14 BTC).

The amount(approximately): $3000 (0.14 BTC)
The Address Part 1: bc1qc7ujzextq352sygfk
The Address Part 2: qcs4tsg7e88m0ktmc9jng

So, you have to manually copy + paste Part1 and Part2 in one string made of 42 characters with no space between the parts that start with "b" and end with "g" is the actually address where you should send the money to.

Once you have paid we will automatically get informed that it was your payment. Please note that you have to make payment within 72 hours after receiving this message or the database leak, e-mails dispatched, and de-index of your site WILL start!

How do I get Bitcoins?

You can easily buy bitcoins via several websites or even offline from a Bitcoin-ATM.

What if I don’t pay?

If you decide not to pay, we will start the attack at the indicated date and uphold it until you do, there’s no counter measure to this, you will only end up wasting more money trying to find a solution. We will completely destroy your reputation amongst google and your customers.

This is not a hoax, do not reply to this email, don’t try to reason or negotiate, we will not read any replies. Once you have paid we will stop what we were doing and you will never hear from us again!

Please note that Bitcoin is anonymous and no one will find out that you have complied.

Megan
25. 1. 2023

Hi there,

We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

- We guarantee to gain you 400-1000+ followers per month.
- People follow you because they are interested in you, increasing likes, comments and interaction.
- All actions are made manually by our team. We do not use any 'bots'.

The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

If you'd like to see some of our previous work, let me know, and we can discuss it further.

Kind Regards,
Megan

Sherrie
28. 1. 2023

Hello pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz webmaster, Thanks for the well written post!

Kerrie
31. 1. 2023
[EARLY BIRD] 10 minutes to $500+ commissions over & over again...

Hey!

And it’s LIVE!

Recurring Commission System has officially opened to the public!

>>> https://www.xoxourl.com/reccomm

Recurring Commission System is the 1st and ONLY software solution that makes it easy for ANYONE to bank multiple income streams and build their list at the same time!

This cloud based app provides you with your very own stunning site that includes a professional video & details showing visitors what they need to know about essential web tools ...

With links that get you paid recurring commissions from up to 18 different services.

It also directs visitors to optin for a free training webinar … where you make $1000 from EVERY purchase.

Just grab THIS to take home the BIG paydays!
>>> https://www.xoxourl.com/reccomm

Here’s what you get:

DFY, PROFESSIONAL website optimized for recurring, passive AND high ticket commissions

MULTIPLE income streams: you’re pre-approved to profit from the 18 recurring services AND high-ticket offer built into your site

Free viral traffic & hosting included = ZERO overhead costs

Set & forget method: customize your site ONCE, then it runs on 100% autopilot

Completely beginner friendly: no tech skills needed, nothing to install, step-by-step instructions included

Easy to scale: Recurring Commission System INCLUDES the core software so you can customize this system to fit ANY offer

Enjoy!

Ilene
3. 2. 2023
All Your Creatives Done in 1 CLICK + $500 Google Ad Voucher Waiting for You

Claim your $500 Google Ad Credit + FREE 7 Day Trial

https://www.xoxourl.com/adcreativeAI

Unlock the true potential of your Marketing Agency.

Marketing agencies: Wouldn’t it be nice if those Ad Creatives just…created themselves?

... WITHOUT outsourcing to an EXPENSIVE graphic designer?

Brand NEW AI generates winning creatives in no time flat at an unbeatable price.

Use the power of AI to win the hearts and wallets of your client’s audiences.

Claim a $500 Google Ad Credit + FREE 7-day trial now -> https://www.xoxourl.com/adcreativeAI

Cheers!!!

Valentin
5. 2. 2023
Instagram Cash Stories: $1000 Again & Again Method

Hey!

Are You Ready To Use Instagram ‘Stories’ Get Huge Followers, Traffic, And Make Unlimited Sales On Autopilot?

If Your Answer Is "YES"

Please Click here: https://bit.ly/instagramstries

Cheers

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.