Sexuální turistika

turistika_1

Důvodů, proč cestovat, existuje hned několik. Patří mezi ně poznávání nových míst a jiné kultury, zábava, výlety za památkami, hrady a zámky, odpočinek a relaxace. A také sex. Takzvaná sexuální turistika nabývá v poslední době na velké oblibě.

Jak napovídá název, sexuální turista je člověk, který cestuje výhradně nebo alespoň převážně za sexem. Sexuální turistice se věnují také lidé, kterým se v běžných partnerských vztazích nedaří uspokojovat jejich sexuální fantazie. K této nespokojenosti může vést náboženství, které některé praktiky zakazuje, nebo dokonce zákon – konkrétně v případě lidí trpící některou deviací, například pedofilů. V některých zemích je totiž věková hranice, kdy je možné začít žít pohlavním životem, o poznání nižší než jinde a prostituce nebývá vždy chápána jako problematické jednání. Lidé, kteří jsou na sexuální turistice ekonomicky závislí, tak většinou musí podstoupit nejrůznější praktiky. Mezi důvody, proč se z některých lidí stávají sexuální turisté, je i strach z odmítnutí či touha po nových a neznámých zážitcích.

Na sexuálním turismu vydělávají především méně vzdělaní jedinci, kteří doufají, že se tímto způsobem dokáží poměrně rychle finančně zabezpečit. Prostituci se ale věnují i studentky, které se tak snaží relativně snadno a bez práce dostat z tíživé finanční situace.

Kraluje Thajsko

Sexuální turistika se rozvíjí především v rozvojových a ekonomicky málo vyspělých zemích, nebo v zemích, kde se velká část obyvatelstva ocitá na hranici chudoby. Poskytování sexuálních služeb totiž může přinášet celkem snadno velké finanční odměny. Objevuje se ale také v zemích vyspělých.

Asi málokoho překvapí, že nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je stále Thajsko. Hned za ním jsou Filipíny a Kuba. Evropskému žebříčku vévodí Rusko, ale je možné, že ho brzy předstihne Ukrajina, kde je tento trend v poslední době čím dál tím víc populárnější. Podle oficiálních údajů je na Ukrajině dvanáct tisíc prostitutek, podle nevládních organizací je však ve skutečnosti tento počet ještě mnohonásobně vyšší. Prostituce je přitom v této zemi nelegální. Rozkvětu sexuální turistiky v Evropě taky pomohlo zrušení víz pro všechny občany států Evropské unie. Bují především ve velkých městech, ale ani ta menší už nejsou výjimkou.

Ani Česká republika za těmito státy nezaostává, na světovém žebříčku jí patří patnácté místo. Do tuzemska za sexuální turistikou jezdí především německy a anglicky mluvící muži. Známá je i takzvaná kauza katarského prince, který byl přibližně rok stíhán za pohlavní zneužívání dívek mladších patnácti let v Praze. K tomu obžaloba přidala také ohrožování výchovy mládeže a kuplířství. Katarský princ Hámid bin Abdal Sání však nakonec nikdy odsouzen nebyl.

Česká republika sexuální turisty láká především na levné ceny sexuálních služeb a zároveň vysokou úroveň nočních podniků. Navíc sexuální nabídka není v Česku příliš regulovaná. Cizinci u nás tak za sex utratí přibližně sedm miliard korun ročně. Centrem sexuálních služeb je hlavní město Praha, celkem se podle odhadů prostitucí v Česku živí až pětadvacet tisíc lidí a nachází se zde zhruba osm set podniků poskytujících erotické služby.

Češi za sexem jezdí do Thajska, Češky do Tuniska

Pokud Češi vyráží za sexuální turistikou, jejich cílem nejčastěji bývá Thajsko. V tomto státě sice není prostituce povolena, nikdo ji však nijak nestíhá a má tisíciletou tradici, její kořeny je totiž možné nalézt i ve starověké Indii a Číně. Nabídka prostituce se zvýšila především díky příchodu amerických vojáků během války ve Vietnamu. Striktně je tu však stíhána pedofilie. Věková hranice povoleného pohlavního styku je v Thajsku šestnáct let, a proto je doporučováno si u prostitutek mladších osmnácti let řádně ověřit jejich věk. Za pedofilii totiž hrozí vězení na několik desítek let.

Sexuální služby místních žen využijí v Thajsku každoročně až 4000 českých mužů, tedy zhruba třetina z těch, kteří tuto zemi navštíví. Ne vždy je ale sex důvodem jejich cestování, někdy se nechají svést až na místě.

Sexuální turismus ale není výsadou jen mužů. Také ženy, které se ve své domovině natolik bojí odmítnutí, že málokdy někoho osloví, se v cizině rády oddávají žhavým flirtům a sexu na pláži. Proti mužům stačí českým ženám cesta o poznání kratší. Tou nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je totiž pro ženy Tunisko. Důvody, proč u českých žen vítězí právě tato země, jsou hned dva. První je čistě ekonomický – zájezdy do Tuniska jsou poměrně levné a patří k těm vůbec nejdostupnějším. Ani cena prostituce zde nedosahuje žádných astronomických čísel, právě naopak. Druhý důvod je spíše praktický. Z náboženských důvodů tuniské ženy odmítají předmanželský sex, a tak si Tunisané rádi užijí letního flirtu či sexuálního zpestření s neznámými ženami ze zahraničí. Za sexuálními službami vyráží do Tuniska každoročně přibližně 3000 Češek.

Riziko sexuální turistiky – nechtěný „suvenýr“

Sexuální turistika však s sebou přináší spoustu rizik. Takovýto turisté si ze svých cest mohou odvézt nechtěný „suvenýr“ – pohlavní nemoc. Hlavní zásadou pochopitelně je při pohlavním styku vždy používat prezervativ. Ten zamezí i případnému nechtěnému těhotenství.

Je ale třeba myslet i na vlastní bezpečí. Dotyčného cizince, s nímž chcete prožít letní flirt, totiž vůbec neznáte a nemůžete mu ihned úplně důvěřovat. V žádném případě proto k němu nenasedejte do auta a nenechte se zvát na neznámá a opuštěná místa.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

https://u.to/2x5AGw
9. 5. 2021

Last day of special discounts https://u.to/2R5AGw

►►► ✅ Profitable offer https://tinyurl.com/accy9k42
20. 5. 2021

►►► ✅ Notification! Don't miss out on new opportunities https://is.gd/Hwg6KC

Eva
22. 5. 2021

Thanks, Eva Snider for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz

Laurene
1. 6. 2021

Crazy discounts on all our products https://is.gd/LSkPts

Linda
4. 6. 2021

Hello Free!!! Hot girls!! https://s2j.co/Shdv

►►► ✅ Do you want to build a career working online? https://is.gd/CAmo59
10. 6. 2021

►►► ✅ Crazy discounts on all our products Do you want to earn a lot of money? https://is.gd/CAmo59

Keira
21. 6. 2021

Let me just say your site is amazing! It is well put together and easy to navigate which is a plus. With such a nice layout you must attract a lot of visitors. I just wanted to give you a heads up because your site inspired me to build my own. I hope everything is going great and much success in your future. Thank and have the best of day!

Luis
28. 6. 2021

Hey this is Luis. I lost your number but remembered your site. Need you to contact me ASAP regarding that one deal +16106539916

Mario
21. 7. 2021

Hello

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.