Sexuální turistika

turistika_1

Důvodů, proč cestovat, existuje hned několik. Patří mezi ně poznávání nových míst a jiné kultury, zábava, výlety za památkami, hrady a zámky, odpočinek a relaxace. A také sex. Takzvaná sexuální turistika nabývá v poslední době na velké oblibě.

Jak napovídá název, sexuální turista je člověk, který cestuje výhradně nebo alespoň převážně za sexem. Sexuální turistice se věnují také lidé, kterým se v běžných partnerských vztazích nedaří uspokojovat jejich sexuální fantazie. K této nespokojenosti může vést náboženství, které některé praktiky zakazuje, nebo dokonce zákon – konkrétně v případě lidí trpící některou deviací, například pedofilů. V některých zemích je totiž věková hranice, kdy je možné začít žít pohlavním životem, o poznání nižší než jinde a prostituce nebývá vždy chápána jako problematické jednání. Lidé, kteří jsou na sexuální turistice ekonomicky závislí, tak většinou musí podstoupit nejrůznější praktiky. Mezi důvody, proč se z některých lidí stávají sexuální turisté, je i strach z odmítnutí či touha po nových a neznámých zážitcích.

Na sexuálním turismu vydělávají především méně vzdělaní jedinci, kteří doufají, že se tímto způsobem dokáží poměrně rychle finančně zabezpečit. Prostituci se ale věnují i studentky, které se tak snaží relativně snadno a bez práce dostat z tíživé finanční situace.

Kraluje Thajsko

Sexuální turistika se rozvíjí především v rozvojových a ekonomicky málo vyspělých zemích, nebo v zemích, kde se velká část obyvatelstva ocitá na hranici chudoby. Poskytování sexuálních služeb totiž může přinášet celkem snadno velké finanční odměny. Objevuje se ale také v zemích vyspělých.

Asi málokoho překvapí, že nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je stále Thajsko. Hned za ním jsou Filipíny a Kuba. Evropskému žebříčku vévodí Rusko, ale je možné, že ho brzy předstihne Ukrajina, kde je tento trend v poslední době čím dál tím víc populárnější. Podle oficiálních údajů je na Ukrajině dvanáct tisíc prostitutek, podle nevládních organizací je však ve skutečnosti tento počet ještě mnohonásobně vyšší. Prostituce je přitom v této zemi nelegální. Rozkvětu sexuální turistiky v Evropě taky pomohlo zrušení víz pro všechny občany států Evropské unie. Bují především ve velkých městech, ale ani ta menší už nejsou výjimkou.

Ani Česká republika za těmito státy nezaostává, na světovém žebříčku jí patří patnácté místo. Do tuzemska za sexuální turistikou jezdí především německy a anglicky mluvící muži. Známá je i takzvaná kauza katarského prince, který byl přibližně rok stíhán za pohlavní zneužívání dívek mladších patnácti let v Praze. K tomu obžaloba přidala také ohrožování výchovy mládeže a kuplířství. Katarský princ Hámid bin Abdal Sání však nakonec nikdy odsouzen nebyl.

Česká republika sexuální turisty láká především na levné ceny sexuálních služeb a zároveň vysokou úroveň nočních podniků. Navíc sexuální nabídka není v Česku příliš regulovaná. Cizinci u nás tak za sex utratí přibližně sedm miliard korun ročně. Centrem sexuálních služeb je hlavní město Praha, celkem se podle odhadů prostitucí v Česku živí až pětadvacet tisíc lidí a nachází se zde zhruba osm set podniků poskytujících erotické služby.

Češi za sexem jezdí do Thajska, Češky do Tuniska

Pokud Češi vyráží za sexuální turistikou, jejich cílem nejčastěji bývá Thajsko. V tomto státě sice není prostituce povolena, nikdo ji však nijak nestíhá a má tisíciletou tradici, její kořeny je totiž možné nalézt i ve starověké Indii a Číně. Nabídka prostituce se zvýšila především díky příchodu amerických vojáků během války ve Vietnamu. Striktně je tu však stíhána pedofilie. Věková hranice povoleného pohlavního styku je v Thajsku šestnáct let, a proto je doporučováno si u prostitutek mladších osmnácti let řádně ověřit jejich věk. Za pedofilii totiž hrozí vězení na několik desítek let.

Sexuální služby místních žen využijí v Thajsku každoročně až 4000 českých mužů, tedy zhruba třetina z těch, kteří tuto zemi navštíví. Ne vždy je ale sex důvodem jejich cestování, někdy se nechají svést až na místě.

Sexuální turismus ale není výsadou jen mužů. Také ženy, které se ve své domovině natolik bojí odmítnutí, že málokdy někoho osloví, se v cizině rády oddávají žhavým flirtům a sexu na pláži. Proti mužům stačí českým ženám cesta o poznání kratší. Tou nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je totiž pro ženy Tunisko. Důvody, proč u českých žen vítězí právě tato země, jsou hned dva. První je čistě ekonomický – zájezdy do Tuniska jsou poměrně levné a patří k těm vůbec nejdostupnějším. Ani cena prostituce zde nedosahuje žádných astronomických čísel, právě naopak. Druhý důvod je spíše praktický. Z náboženských důvodů tuniské ženy odmítají předmanželský sex, a tak si Tunisané rádi užijí letního flirtu či sexuálního zpestření s neznámými ženami ze zahraničí. Za sexuálními službami vyráží do Tuniska každoročně přibližně 3000 Češek.

Riziko sexuální turistiky – nechtěný „suvenýr“

Sexuální turistika však s sebou přináší spoustu rizik. Takovýto turisté si ze svých cest mohou odvézt nechtěný „suvenýr“ – pohlavní nemoc. Hlavní zásadou pochopitelně je při pohlavním styku vždy používat prezervativ. Ten zamezí i případnému nechtěnému těhotenství.

Je ale třeba myslet i na vlastní bezpečí. Dotyčného cizince, s nímž chcete prožít letní flirt, totiž vůbec neznáte a nemůžete mu ihned úplně důvěřovat. V žádném případě proto k němu nenasedejte do auta a nenechte se zvát na neznámá a opuštěná místa.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

https://u.to/2x5AGw
9. 5. 2021

Last day of special discounts https://u.to/2R5AGw

►►► ✅ Profitable offer https://tinyurl.com/accy9k42
20. 5. 2021

►►► ✅ Notification! Don't miss out on new opportunities https://is.gd/Hwg6KC

Eva
22. 5. 2021

Thanks, Eva Snider for pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz

Laurene
1. 6. 2021

Crazy discounts on all our products https://is.gd/LSkPts

Linda
4. 6. 2021

Hello Free!!! Hot girls!! https://s2j.co/Shdv

►►► ✅ Do you want to build a career working online? https://is.gd/CAmo59
10. 6. 2021

►►► ✅ Crazy discounts on all our products Do you want to earn a lot of money? https://is.gd/CAmo59

Keira
21. 6. 2021

Let me just say your site is amazing! It is well put together and easy to navigate which is a plus. With such a nice layout you must attract a lot of visitors. I just wanted to give you a heads up because your site inspired me to build my own. I hope everything is going great and much success in your future. Thank and have the best of day!

Luis
28. 6. 2021

Hey this is Luis. I lost your number but remembered your site. Need you to contact me ASAP regarding that one deal +16106539916

Mario
21. 7. 2021

Hello

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Mario
28. 7. 2021

Greetings

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Brigida
28. 7. 2021

Hello there

Our Medical-Grade Toenail Clippers is the safest and especially recommended for those with troubles with winding nails, hard nails, two nails, nail cracks, deep nails, thickened nails etc..

Get yours: thepodiatrist.online

The Best,

Brigida
Sexuální turistika

Ola
1. 8. 2021

Hey there

Meet your best Buds - True Wireless Earbuds with amazing sound, convenience, portability, & affordability!

Order yours now at 50% OFF with FREE Shipping: musicontrol.online

Best Wishes,

Ola
Sexuální turistika

Nan
3. 8. 2021

Good day

Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: supersunglasses.online

The Best,

Nan
Sexuální turistika

Candelaria
3. 8. 2021

Good day

CAREDOGBEST™ - Personalized Dog Harness. All sizes from XS to XXL. Easy ON/OFF in just 2 seconds. LIFETIME WARRANTY.

Click here: caredogbest.com

Thanks and Best Regards,

Candelaria
Sexuální turistika

Chong
7. 8. 2021

Hey

Body Revolution - Medico Postura™ Body Posture Corrector
Improve Your Posture INSTANTLY!

Get it while it's still 60% OFF! FREE Worldwide Shipping!

Get yours here: medicopostura.com

Cheers,

Chong
Sexuální turistika

Adeline
11. 8. 2021

Get The Worlds Greatest Magic Sand Free Beach Mat!

Watch sand, dirt & dust disappear right before your eyes! It's perfect for beach, picnic, camping or hiking.

Act Now And Receive A Special Discount For Our Magic Mat!

Get Yours Here: magicmat.shop

Enjoy,

Adeline
Sexuální turistika

Marlene
15. 8. 2021

Hello

Buy medical disposable face mask to protect your loved ones from the deadly CoronaVirus. The price is $0.28 each. If interested, please check our site: pharmacyoutlets.online

Sincerely,

Marlene
Sexuální turistika

QGWK3I84XN1B2QBWXF www.bing.com
18. 8. 2021

QGWK3I84XN1B2QBWXF www.google.com Where are you located ? I want to come to you one of these days

Danilo
19. 8. 2021

New Multifunction Anti-theft Waterproof Sling Bag

The best ever SUPER Sling Bag: Drop-proof/Anti-theft/Scratch-resistant/USB Charging

50% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping for a LIMITED time

Buy now: fashiondaily.online

All the best,

Danilo
Sexuální turistika

Delphia
23. 8. 2021

Hi

Buy medical disposable face mask to protect your loved ones from the deadly CoronaVirus. The price is $0.28 each. If interested, please visit our site: pharmacyoutlets.online

Cheers,

Delphia

Blondell
3. 9. 2021

Hey

50% OFF!! Hurry to get your Baseball Cap Now!

These Caps are SO cool! Perfect for this Summer!

Free worldwide shipping!

GET IT HERE: capshop.online

Cheers,

Blondell

Ivory
5. 9. 2021

Color-changing swimshorts

Dive into the ocean and your swimshorts suddenly change color! These swimshorts ara AMAZING!

Hurry! 50% Off Worldwide For Limited Time Only!

Get it here: coolshorts.online

Cheers,

Ivory

Zachery
9. 9. 2021

Morning

You need a pair of Quick Dry Beach Shoes, going out shoes, going OUT OUT shoes, trainers, a spare pair of trainers in case it rains...

Act Now And Receive A Special Discount For Our Quick Dry Beach Shoes!

Get Yours Here: tonature.online

Regards,

Zachery

Donna
13. 9. 2021

Hi

Buy medical disposable face mask to protect your loved ones from the deadly CoronaVirus. The price is $0.28 each. If interested, please visit our site: pharmacyoutlets.online

Kind Regards,

Donna

Dessie
16. 9. 2021

Hi there

CAREDOGBEST™ - Personalized Dog Harness. All sizes from XS to XXL. Easy ON/OFF in just 2 seconds. LIFETIME WARRANTY.

Click here: caredogbest.com

Best Wishes,

Dessie
Sexuální turistika

Mariam
19. 9. 2021

Hi

Full Body Resistance Band Kit - The best and cheapest athletic gear available on the market today.
Do a full body workout from the comfort of your home. You don't even need a gym anymore!

Save 50% OFF + FREE Worldwide Shipping
Shop Now: ametathletics.online

Cheers,

Mariam

Mario
20. 9. 2021

Hi

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Zak
21. 9. 2021

Hello there

LEARN HOW PawSafer™ CAN SAFELY TRIM YOUR DOG'S NAILS IN NO TIME FROM HOME.

Get it while it's still 50% OFF + FREE Shipping

Buy here: pawsafer.shop

Have a great time,

Zak

Marita
23. 9. 2021

Good Morning

The New Powerful LED Flashlight is The Perfect Flashlight For Any Situation!

The 3,000 Lumens & Adjustable Zoom gives you the wide field of view and brightness other flashlights don’t have.

50% OFF + Free Shipping! Get it Now: linterna.shop

Best regards,

Marita

Margareta
10. 10. 2021

Hello there

Be Buzz Free! The Original Mosquito Trap.

60% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping
✔️LED Bionic Wave Technology
✔️Eco-Friendly
✔️15 Day Money-Back Guarantee

Shop Now: mosquitotrap.online

Sincerely,

Margareta
Sexuální turistika

Mario
11. 10. 2021

Hi there

If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Shane
13. 10. 2021

World's Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping!

Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain!

Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes.

Get Yours: hineck.online

Enjoy,

Shane
Sexuální turistika

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.