Při potížích během klimakteria vsaďte na Zdraví pro ženu

PR článek

zdraví pro ženu_1

Během svého života procházejí ženy mnoha životními zkouškami. Nejdříve hledají vhodného partnera, se kterým by založily společnou rodinu, pak se snaží své děti co nejlépe vychovat, zvládnout jejich pubertu a postupné osamostatnění, aby se nakonec musely vyrovnat s odchodem milovaných potomků z domova. Přitom zažívají všední radosti i starosti, nemoci a problémy, avšak poté co děti z rodinného hnízda vyletí, čeká něžné pohlaví další náročný test. Zhruba mezi čtyřicátým a šedesátým rokem ženy (je to vždy individuální) přichází klimakterium, známé spíše pod názvem menopauza či přechod.

Klimakterium lze definovat jako přirozený proces, při kterém dochází k hormonálním změnám, které prožívá každá žena jiným způsobem. Je to stav, při kterém ženské pohlavní orgány přichází o svou primární funkci, kterou je reprodukce. Vaječníky totiž přestávají produkovat takové množství hormonů jako doposud, konkrétně estrogenu a progesteronu. A tady právě vzniká ten problém.

Klimakterium: oslabená funkce vaječníků

Naše tělo je celý život nastavené na pravidelný příjem pohlavních hormonů. Když pak funkce vaječníků oslabí, tato pravidelnost se naruší a v těle to vyvolá určité změny. Menstruační cyklus začne být velice nepravidelný až po se postupem času úplně ztratí. S tím přichází i mnoho nepříjemností. Každá žena může pociťovat jiné příznaky klimakteria, nejčastěji se však objevují návaly horka vyvolávající pocení, ukládání tuků, zvýšená náchylnost k bakteriálním infekcím, řídnutí kostí, hypertenze, vyšší hodnoty cholesterolu, deprese a náladovost, nespavost a z reklam notoricky známá inkontinence.  Závažné je také riziko zvýšeného výskytu ischemické srdeční choroby, protože estrogen funguje jako ochrana cév a srdce.

Klimakterium není nemoc

Přestože je klimakterium provázeno řadou nepříjemných symptomů, skutečně se nejedná o nemoc, nelze tedy hledat lék, který by vás všech potíží zaručeně zbavil. Pro své dobro můžete dodržovat několik preventivních opatření, které by vám měly přechod usnadnit.

Zdravý životní styl nejen v klimakteriu

Základem je zdravý životní styl, ten by měla každá žena dodržovat bez ohledu na to, v jakém je věku.Takový způsob života zahrnuje pravidelné cvičení, do kterého zařaďte i posilování svalů pánevního dna. Vybudujete si tak lepší imunitu, dobrou fyzickou zdatnost a nevyhnutelné ukládání tuků budete mít pod kontrolou.

Pozor také na stravování v klimakteriu

Dále se to samozřejmě týká vašich stravovacích návyků. Pokud si nevíte rady, jak by měla vyvážená strava vypadat, v dnešní době můžete využít služeb poradenských center, které se na úpravu stravy specializují. Důležité je jíst pravidelně po malých dávkách a do jídelníčku zahrnout dostatek ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva a dalších zdravých potravin. Za uvážení by stálo i odnaučit se kouřit.

Kromě jídla je nutné myslet i na pitný režim. Pokud je pro vás káva nezbytná, měla by ve vašem pitném režimu zaujímat co nejmenší podíl, to samé platí i pro alkoholické nápoje.

Doplňky stravy v klimakteriu

K tomu, aby žena znovu nalezla ztracenou hormonální rovnováhu, není ani nezbytné podstupovat náročnou léčbu. Pomoci může přírodní bylinný přípravek Zdraví pro ženu. Je to doplněk stravy, který navozuje duševní i fyzické zdraví. Složení bylin působí příznivě na metabolismus a podporuje imunitu. Výhodou je, že přípravek neobsahuje žádné konzervační látky ani umělá barviva. Základem jsou 4 rostliny. První je Šatavari, která napomáhá regeneraci ženských pohlavních orgánů. Lodhra ulevuje při děložních křečích, proto se Zdraví pro ženu využívá i při menstruačních bolestech. Guduchi se zaměřuje na metabolismus, regeneraci a správnou funkci močového a trávícího ústrojů. A bylina Vana Tulsi je takový malý zázrak, který se využívá i při léčbě rakoviny, podstupování chemoterapie a bolestech hlavy. Má pozitivní vliv na nervový, zažívací a dýchací systém. Co se týče psychického zdraví, zklidní nervy a zbaví vás stresu. Přípravek můžete zakoupit ZDE.

Substituční terapie a klimakterium

V případě, že byste se raději svěřily do rukou doktorů, existuje metoda zvaná substituční terapie, která vašemu tělu dodá chybějící estrogeny. Je to však výrazný zásah do organismu, s tím jsou spojena určitá rizika. Léčbu nelze provádět bez souhlasu gynekologa.

Neváhejte a pořiďte si přípravek podporující hladký průchod vašim klimakteriem.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jana O.
12. 6. 2013

Přesně o něčem podobném uvažuju. Děkuji za tip!

Jarka
12. 5. 2014

No já užívám Elli meno Osteo, jelikož krom příznaků mi pomáhá i na zjištěnou osteoporózu, která postihuje dosti žen v klimakteriu.

vlado
10. 11. 2015

kde si to kupovala, tu? www.ellimenoosteo.cz/koupit.php

Jon
7. 9. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Violet
1. 10. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Anibal
3. 10. 2022

bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert

Imogene
10. 1. 2023

Almost everything may be very open up with a really distinct description of the issues. It absolutely was definitely instructive. Your site is amazingly handy. Lots of many thanks for sharing!

Shalanda
28. 1. 2023

Hi pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz owner, Your posts are always well-supported by facts and figures.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.