Při potížích během klimakteria vsaďte na Zdraví pro ženu

PR článek

zdraví pro ženu_1

Během svého života procházejí ženy mnoha životními zkouškami. Nejdříve hledají vhodného partnera, se kterým by založily společnou rodinu, pak se snaží své děti co nejlépe vychovat, zvládnout jejich pubertu a postupné osamostatnění, aby se nakonec musely vyrovnat s odchodem milovaných potomků z domova. Přitom zažívají všední radosti i starosti, nemoci a problémy, avšak poté co děti z rodinného hnízda vyletí, čeká něžné pohlaví další náročný test. Zhruba mezi čtyřicátým a šedesátým rokem ženy (je to vždy individuální) přichází klimakterium, známé spíše pod názvem menopauza či přechod.

Klimakterium lze definovat jako přirozený proces, při kterém dochází k hormonálním změnám, které prožívá každá žena jiným způsobem. Je to stav, při kterém ženské pohlavní orgány přichází o svou primární funkci, kterou je reprodukce. Vaječníky totiž přestávají produkovat takové množství hormonů jako doposud, konkrétně estrogenu a progesteronu. A tady právě vzniká ten problém.

Klimakterium: oslabená funkce vaječníků

Naše tělo je celý život nastavené na pravidelný příjem pohlavních hormonů. Když pak funkce vaječníků oslabí, tato pravidelnost se naruší a v těle to vyvolá určité změny. Menstruační cyklus začne být velice nepravidelný až po se postupem času úplně ztratí. S tím přichází i mnoho nepříjemností. Každá žena může pociťovat jiné příznaky klimakteria, nejčastěji se však objevují návaly horka vyvolávající pocení, ukládání tuků, zvýšená náchylnost k bakteriálním infekcím, řídnutí kostí, hypertenze, vyšší hodnoty cholesterolu, deprese a náladovost, nespavost a z reklam notoricky známá inkontinence.  Závažné je také riziko zvýšeného výskytu ischemické srdeční choroby, protože estrogen funguje jako ochrana cév a srdce.

Klimakterium není nemoc

Přestože je klimakterium provázeno řadou nepříjemných symptomů, skutečně se nejedná o nemoc, nelze tedy hledat lék, který by vás všech potíží zaručeně zbavil. Pro své dobro můžete dodržovat několik preventivních opatření, které by vám měly přechod usnadnit.

Zdravý životní styl nejen v klimakteriu

Základem je zdravý životní styl, ten by měla každá žena dodržovat bez ohledu na to, v jakém je věku.Takový způsob života zahrnuje pravidelné cvičení, do kterého zařaďte i posilování svalů pánevního dna. Vybudujete si tak lepší imunitu, dobrou fyzickou zdatnost a nevyhnutelné ukládání tuků budete mít pod kontrolou.

Pozor také na stravování v klimakteriu

Dále se to samozřejmě týká vašich stravovacích návyků. Pokud si nevíte rady, jak by měla vyvážená strava vypadat, v dnešní době můžete využít služeb poradenských center, které se na úpravu stravy specializují. Důležité je jíst pravidelně po malých dávkách a do jídelníčku zahrnout dostatek ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva a dalších zdravých potravin. Za uvážení by stálo i odnaučit se kouřit.

Kromě jídla je nutné myslet i na pitný režim. Pokud je pro vás káva nezbytná, měla by ve vašem pitném režimu zaujímat co nejmenší podíl, to samé platí i pro alkoholické nápoje.

Doplňky stravy v klimakteriu

K tomu, aby žena znovu nalezla ztracenou hormonální rovnováhu, není ani nezbytné podstupovat náročnou léčbu. Pomoci může přírodní bylinný přípravek Zdraví pro ženu. Je to doplněk stravy, který navozuje duševní i fyzické zdraví. Složení bylin působí příznivě na metabolismus a podporuje imunitu. Výhodou je, že přípravek neobsahuje žádné konzervační látky ani umělá barviva. Základem jsou 4 rostliny. První je Šatavari, která napomáhá regeneraci ženských pohlavních orgánů. Lodhra ulevuje při děložních křečích, proto se Zdraví pro ženu využívá i při menstruačních bolestech. Guduchi se zaměřuje na metabolismus, regeneraci a správnou funkci močového a trávícího ústrojů. A bylina Vana Tulsi je takový malý zázrak, který se využívá i při léčbě rakoviny, podstupování chemoterapie a bolestech hlavy. Má pozitivní vliv na nervový, zažívací a dýchací systém. Co se týče psychického zdraví, zklidní nervy a zbaví vás stresu. Přípravek můžete zakoupit ZDE.

Substituční terapie a klimakterium

V případě, že byste se raději svěřily do rukou doktorů, existuje metoda zvaná substituční terapie, která vašemu tělu dodá chybějící estrogeny. Je to však výrazný zásah do organismu, s tím jsou spojena určitá rizika. Léčbu nelze provádět bez souhlasu gynekologa.

Neváhejte a pořiďte si přípravek podporující hladký průchod vašim klimakteriem.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jana O.
12. 6. 2013

Přesně o něčem podobném uvažuju. Děkuji za tip!

Jarka
12. 5. 2014

No já užívám Elli meno Osteo, jelikož krom příznaků mi pomáhá i na zjištěnou osteoporózu, která postihuje dosti žen v klimakteriu.

vlado
10. 11. 2015

kde si to kupovala, tu? www.ellimenoosteo.cz/koupit.php

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.