Předčasná ejakulace trápí až třetinu mužů. Víme, jak s ní zatočit

Oddálení ejakulace

Problém, který netrápí jen muže, ale také jejich partnerky. Předčasná ejakulace a slabý výkon v posteli může zásadně ovlivnit sexuální život páru. Příčin je mnoho. Někdy se jedná o nezkušeného mladého muže, jindy může být důvodem stres i psychická únava.

Existují ale možnosti, jak se s tímto nepříjemným problémem mnoha ložnic vypořádat. Na oddálení ejakulace může postačit změna polohy nebo znecitlivující sprej.

Předčasná ejakulace není problém jen mladých mužů

Už samotný termín předčasná ejakulace je ošemetný. Z lékařského hlediska se jedná o vyvrcholení muže pod jednu minutu. Někteří odborníci tvrdí, že čas není tak důležitý jako to, když muž ejakuluje mnohem dříve, než by chtěl a než jeho partnerka dosáhne vyvrcholení. Proto je tento problém občas dosti subjektivní a velmi individuální.

I když trápí předčasná ejakulace až 1/3 mužů ve věku 18 až 25 let, slabý sexuální výkon není problém jen mladých a nezkušených mužů. S brzkým výronem semena má dokonce problém až 1/5 pánů mezi 25. a 45. rokem života.

Není ejakulace jako ejakulace - má muž vůbec tento problém?

Některé průzkumy zjistily, že průměrná doba soulože je u mužů okolo 16 minut. Jiné naopak tvrdí, že se jedná asi o 2 minuty. Jak tedy poznáme, že se jedná o předčasnou ejakulaci? Můžeme ji rozdělit na několik typů:

 • Krátká ejakulace (coitus brevis- tento termín označuje pohlavní styk, který je kratší než 3 minuty.
 • Vyvrcholení před branami (ejaculatio ante portas- někdy se mužům stává, že vyvrcholí ještě před začátkem soulože.
 • Vyvrcholení mezi branami (ejaculatio intra portas- ani v tomto případě si žena příliš neužije, jelikož partner vyvrcholí při zavádění penisu do pochvy.

Pokud si myslíte, že i vy máte s brzkou ejakulací problém, možná vás i vaši partnerku vyvedeme z omylu. Situace, kdy muž dosáhne při souloži dříve svého vrcholu nazýváme relativní předčasnou ejakulací.

Předčasná ejakulace má mnoho příčin: stres, úzkost i vyčerpání

Ano, ve většině případů je příčinou brzké ejakulace nedostatečná zkušenost muže. Proto u většiny mužů tento nepříjemný problém s přibývajícím věkem a zkušenostmi mizí. Ale nezkušenost není jediná příčina. Může jich být celá řada:

 • Nízká četnost pohlavního styku
 • Přílišná vzrušivost
 • Nepříznivé podmínky pro sex
 • Úzkost a strach
 • Psychická únava a vyčerpání
 • Problémy ve vztahu
 • Konzumace alkoholu
 • Svalové napětí
 • Zvýšená vodivost periferních nervů
 • Zkrácená uzdička
 • Zánět prostaty

Předčasná ejakulace může mužům snížit sebevědomí a uvést je do depresí. To se potom může odrážet i na partnerském vztahu. Jak tedy s tímto nepříjemným problémem bojovat?

Oddálení ejakulace: pomohou změny při souloži nebo kegelovy cviky

Nejprve je nutné, aby si partneři otevřeně o problému s ejakulací promluvili a zjistili, jaká může být příčina. Může se jednat o nedostatek sexuálních zkušeností, které postupem času odezní. Mladí milenci si musí uvědomit, že se jedná o vcelku běžný problém a není důvod se za něj stydět.

Existuje několik metod na oddálení ejakulace, které vám mohou napravit váš sexuální život. Stačí, když je vyzkoušíte a časem zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje a pomáhá.

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky se doporučují jako skvělá cvičící technika ženám po porodu. Může pomoci ale i mužům! A jak se je naučíte? Při močení. Když bude muž pravidelně při močení zadržovat proud moči, naučí se rozeznávat svaly, které jsou pro posílení pánevního dna ty pravé. Potom bude moci kegelovy cviky na oddálení ejakulace provádět i mimo toaletu, a to třeba v práci nebo při jízdě autem.

Znecitlivující gely a kondomy

Oddálit ejakulaci lze také jednorázově pomocí znecitlivujících gelů nebo sprejů. Když si je muž aplikuje, jeho penis není tak citlivý, tudíž se může doba soulože dosti prodloužit a muž tak má čas uspokojit také svoji partnerku.

Podobně fungují i znecitlivující kondomy, které obsahují podobný gel. Muž si možná pohlavní styk tolik neužije, ale postupem času třeba nabere větší sebevědomí a kondom brzy odhodí.

Dobrým lékem je změna

Když si o problému promluvíte s partnerkou, ráda vám s problémem pomůže. Zkuste například změnit polohu (pozitivně bývá označena poloha na koníčka), místo soulože, navoďte si příjemnou atmosféru zapálení svíček anebo nad sexem příliš nepřemýšlejte a odbourejte veškerý stres a strach ze selhání.

Funkcionální trénink

Vyzkoušet můžete techniku start - stop, při které muž asi 30 minut dráždí manuálně penis a když má pocit vyvrcholení, okamžitě přestane. Dobrá je také technika stiskací, kdy muž těsně před vyvrcholením silně stiskne žalud penisu.

Poraďte se s odborníkem

Pokud nezabere ani jedna z výše popsaných metod, nezoufejte a nepropadejte panice. Vždy můžete zajít za sexuologem, který zjistí přesnou příčinu a předepíše muži speciální léky anebo navrhne zcela jiný léčebný postup či metodu. Pokud má totiž muž zánět prostaty, zkrácenou uzdičku anebo jiné fyziologické problémy, popsané metody triky v mnoha případech nebudou na oddálení ejakulace stačit.

 

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.