Poznejte včas, že trpíte kapavkou – tyto příznaky ji doprovází

kapavka příznaky

Hnisavý výtok nebo pálení při močení. Pohlavní choroby rozhodně znepříjemňují život a kapavka patří mezi ty nejvíce rozšířené. Kapavka se projevuje hnisavým zánětem sliznic u pohlavních orgánů a orgánů vylučovacího ústrojí. Kapavka se nejčastěji přenáší pohlavním stykem, a to jak vaginálním, tak orálním a análním. Někdy nemoc může také zasáhnout konečník, hltan, nebo spojivky v očích. Jak poznáte, že se týká zrovna vás?

Kapavka – příznaky u žen

Jedná se o hnisavé, zánětlivé onemocnění přenášené hlavně intimním kontaktem a postihující prvotně sliznici močopohlavního ústrojí, takže pokud ženy postihne kapavka, většinou trpí vaginálním výtokem nebo krvácením mimo menstruační cyklus a po pohlavním styku.

Dalším poznávacím znamením je pálení při močení či tvorba malých hnisavých váčků kolem stydkých pysků. U některých žen se kapavka vůbec nemusí projevit a probíhá bez příznaků, stejně ji ale nakažená žena může šířit dál, proto je dobré se pravidelně kontrolovat u svého gynekologa. Přečtěte si více o kapavce!

Neléčené onemocnění může způsobit zánět děložní sliznice a vejcovodů. Toto už bývá doprovázeno horečkou a bolestí. Pokud se zánět nebude léčit, může to dojít až k problémům s těhotenstvím a k neplodnosti. Neléčení kapavky může také zapříčinit předčasný porod nebo zánětlivá pánevní onemocnění.

Kapavka – příznaky u mužů

Muže zase při kapavce postihují obtíže při močení, to znamená, že je to při močení pálí a svědí, a to v důsledku přítomnosti bakterií v močové trubici. Tyto bakterie se také můžou šířit dál do konečníku nebo k varlatům a prostatě. Ústí močové trubice bývá zarudlé, muži trpící kapavkou pak mají běložlutavý výtok. Pokud se zánět rozšíří až na varlata, projeví se zčervenáním a může způsobit neplodnost, infekci močových cest, zánět prostaty nebo zánět nadvarlete.

Kapavka se u obou pohlaví může projevit i v konečníku, a to například svrběním, výtokem nebo krvácením z konečníku. Kapavka může postihnout i část hltanu, nemocným se pak v této oblasti tvoří hnis a hlen. Neléčená kapavka se může rozšířit i do krevního oběhu, kde může způsobit záněty kloubů nebo kožní vyrážky.

Přenos kapavky

Kapavka se přenáší výhradně pohlavní cestou a k nepohlavnímu přenosu dochází opravdu jen výjimečně. K tomu může dojít hlavně při nedodržení hygienických pravidel, bezprostředně znečistěnými infikovanými vlhkými předměty – ručníkem nebo společným koupáním ve vaně

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.