Poprvé u gynekologa: Odpovídáme na 7 nejčastějších otázek

Poprvé u gynekologa

První návštěva u gynekologa je vždy obestřena velkou řadou otázek. V tomto článku proto shrnujeme 7 nejčastějších dotazů, na které se mladé ženy ptají, než gynekologa poprvé navštíví. Tady jsou.

Poprvé u gynekologa - není třeba se bát

1. Kdy poprvé navštívit gynekologa?

Poprvé by dívka měla navštívit gynekologa ideálně s první menstruací. Většina dívek ale návštěvu odkládá až na dobu, kdy potřebuje poradit s antikoncepcí. V každém případě by ale dívka měla navštívit za předpokladu, že po 15. roce věku ještě nedostala menstruaci nebo že trpí velmi silnou a nepříjemnou menstruací.

2. Musím ke gynekologovi s rodiči?

Na každé gynekologii to chodí jinak, proto je lepší před první návštěvou na gynekologii zavolat a zeptat se. Většina dívek se ale bude cítit jistěji, pokud s nimi poprvé u gynekologa bude i jejich matka.

3. Jak dlouho trvá návštěva u gynekologa?

Poprvé u gynekologa by dívka měla absolvovat vstupní vyšetření. Jedná se nejčastěji o sérii otázek, na kterou odpovídá. Nejčastěji se jedná o následující otázky:

Poprvé u gynekologa tedy nejčastěji strávíte zhruba 45 minut

4. Jak se objednat ke gynekologovi?

Pokud to bude vaše poprvé u gynekologa, vyberte si takového lékaře, na kterého jsou dostupné pozitivní reference. Většina mladých dívek se také bude lépe cítit s lékařkou než s lékařem - gynekologem. Pokud nevíte, ke komu jít, poptejte se ve svém okolí. Ostatní ženy a dívky vám jistě rády poradí. 

5. Jak to chodí na gynekologii?

Tuto otázku jsme už částečně zodpověděli. Na gynekologii je třeba se nejprve objednat a zjistit, zda na vyšetření může jít dívka sama nebo je nutný doporovod rodiče. Na samotné prohlídce se lékařka dívky bude ptát na sérii otázek. Někdy je dívky vyplňují už v čekárně - vytištěné na papíře. Poté následuje vyšetření na "koze". Pokud je dívka panna, vyšetření se provádí jen pohmatem a utlrazvukem. Na další návštěvu by dívka měla přijít za 1 rok.

6. První návštěva gynekolologa - antikoncepce?

Už na první návštěvě je možné se lékařky poptat na možnosti antikoncepce. Dívka by si ale měla dobře předem rozmyslet, o jakou antikoncepci bude mít zájem.

Její přehledný seznam vám nabízíme ZDE.

7. Mám se holit ke gynekologovi?

Zda se na poprvé u gynekologa oholíte nebo ne, záleží jen na vás. Většina dívek se ale cítí lépe, pokud je dole oholená. Přesto záleží jen a jen na vás.

Napadají vás nějaké další otázky před první návštěvou u gynekologa? Napište nám do komentáře.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.