Orgasmus u ženy je záhadná věc. Poruchy orgasmu trápí až desetinu žen

Orgasmus u ženy a poruchy

Stejně tak jak muži, tak i ženy si chtějí při milostném aktu užít co nejvíce rozkoše. Ne vždy se ale zadaří a žena dojde k vytouženému cíli. Poruchy orgasmu trápí téměř třetinu žen. Mnohé výzkumy dokonce uvádějí, že orgasmus nikdy nepocítí až desetina žen.

Pokud i vy máte v posteli s vyvrcholením problémy, poradíme vám, jak si milování s partnerem dokonale užít a co vše můžete dělat proto, aby byl váš požitek ze sexu co nejintenzivnější.

Orgasmus u ženy může trvat až minutu a má několik variant

Orgasmus u ženy bývá mnohem delší než u mužů, může trvat 16 sekund až minutu a více. Mnohdy je ale ovšem těžší jeho dosažení. Zatímco muži dosahují vyvrcholení téměř při každé souloži, některé ženy si na něj musí dlouze počkat. Dokonce i roky. Až desetina žen údajně nepozná orgasmus nikdy a některé ženy jej poprvé pocítí až po třicítce.

Není ale jen jeden orgasmus, který může žena během svého milostného života prožít. Orgasmus u ženy má dokonce několik variant:

  • Klitorální orgasmus: je nejběžnější typ vyvrcholení, který si téměř každá žena dokáže snadno navodit sama i bez partnera. Stačí jen správně stimulovat klitoris rukou anebo oblíbenou sexuální pomůckou. Klitorální vyvrcholení se projevuje krátkými stahy rychle za sebou s jemným pulzováním.
  • Vaginální vyvrcholení: jedná se o orgasmus při dráždění uvnitř pochvy, který je mnohem intenzivnější a delší. Je ale potřeba najít bod G, který je obvykle asi 3 cm od vstupu do vagíny. 
  • Smíšený: toho dosáhne žena, pokud se jí podaří prožít jak vaginální, tak i klitorální vyvrcholení. Stačí jen dobře spolupracovat s partnerem a nevzdávat se při neúspěchu.

Poruchy orgasmu se vyskytují u mnoha žen

Bouřlivá biochemická reakce v mozku a pocit neskutečné rozkoše. To je orgasmus, po kterém při milování se s partnerem touží každá žena. Ne všechny ženy vyvrcholení se svým milencem prožijí. Poruchy orgasmu trápí poměrně velkou část žen (ale překvapivě i mužů)

Pokud i vy máte problémy s dosažením orgasmu, nemusíte se tolik trápit. Až 10 % žen nezažije vyvrcholení nikdy v životě a až 1/3 žen nedosahuje orgasmu pravidelně. Mnoho záleží na postoji ženy a jak ona sama svoji sexualitu prožívá. Pokud žena přijme fakt, že ne každý sex musí být nutně o orgasmu a uvědomí si, že mnohem důležitější je splynutí s partnerem a pocit blízkosti, dokáže si sexuální život užívat mnohem více.

Existuje několik důvodů, proč poruchy vyvrcholení ženy trápí. Není to pouze o postoji ženy, ale na vině je i mnoho dalších faktorů.

Proč nedosahuje žena orgasmu?

Poruchy orgasmu jsou často spojeny s negativní zkušeností ženy anebo s problémy ve vztahu. V tom případě se nejedná o problém, který se ukáže jednou za čas, ale žena se dostává do začarovaného kruhu, který ovlivňuje i partnera. Mezi nejčastějšími příčinami při poruchách s vyvrcholením ženy jsou:

1. Prožití negativní zkušenosti při sexu

Nutně se nemusí jednat o tak silnou negativní zkušenost jako je znásilnění nebo zneužívání. Stačí, když žena při pohlavním styku pociťuje bolest. Ta může být způsobena například suchostí pochvy, nízkou sekrecí nebo silným stažením svalů a podobně. Pokud žena cítí bolest, může vzniknout psychický blok, který může způsobit, že se žena při styku zcela neuvolní, má obavy z očekávané bolesti a orgasmus si buď oddálí anebo nepřijde vůbec.

2. Neadekvátní stimulační techniky

Další příčinou může být špatná stimulace genitálií ženy. Žena, nebo také partner, mohou stimulovat ty části, které nejdou dostatečně zásobeny nervy. Žena tak nemusí dráždění vůbec pociťovat nebo se jí může zdát nepříjemné.

Je potřeba, aby se žena naučila na svém vlastním těle vnímat, jaký dotyk je příjemný a jaká část genitálií je nejcitlivější na stimulaci. Tento problém většinou odeznívá se zvyšujícím se věkem ženy. Zralejší ženy, od 35 let nahoru, totiž své tělo znají již dokonale a vědí, jak se přimět snadno k vyvrcholení.

3. Nedostatečná komunikace mezi partnery

Velmi častým problémem je také to, že partneři spolu nedokáží komunikovat. I když se muž snaží, stále se nedaří a žena mu nedokáže říci, kde dělá chybu. Proto by měl být každý vztah, i ten sexuální, založený na otevřenosti a upřímnosti. Pokud žena správně navede svého partnera a řekne mu, co má ráda a jak má její genitálie stimulovat, problém může být vyřešen raz dva.

4. Na vině mohou být léky

Některé léky, jako třeba antikoncepce či antidepresiva mohou snižovat šance ženy na dosažení orgasmu. Mají v sobě totiž látky, které snižují schopnost samolubrikace a sex se tak může sát pro ženu nepříjemným.

5. Stud a nervozita

Mnoho žen se také při souloží stydí a neustále přemýšlí nad tím, jak vypadají, zda jsou dostatečně pro muže přitažlivé a jestli jsou při aktu krásné. To vede ke stresu a žena se dostatečně neuvolní. Je potřeba odhodit zábrany, stud a nervozitu, které často orgasmus u ženy oddalují.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.