Jaké jsou příčiny svědění pohlavních orgánů a jak tomu předejít?

zanet mocovych cest

Svědění pohlavních orgánů je dost nepříjemný problém jak u žen, tak u mužů. Svědění, pálení a zarudnutí intimních míst nemusí znamenat nic vážného, nicméně dokáže dost znepříjemnit život. I když se jedná o intimní problém, který se mnozí bojí konzultovat s lékařem, je přesto důležité ho řešit co nejdříve. Svědění pohlavních orgánů může mít několik příčin a různé způsoby, jak se potíží zbavit.

Svědění pohlavních orgánů u žen

Pohlavní orgány svědí hlavně kvůli parazitům a bakteriím. Těm se daří ve vlhkém a těsném prádle. Ženy se mohou se svěděním intimních partiích potkat i v těhotenství, kdy za to mohou obvykle hormony a jejich nerovnováha. Mezi další faktory, které způsobují nepříjemné svědění pohlavních orgánů u žen patří:

Svědění pohlavních orgánů u ženy a pupínky způsobuje nejvíce špatná hygiena. Nicméně i nadměrné mytí není dobré, jelikož se pak mění mikroflóra pochvy. Může pak dojít k přemnožení bakterií, to se pak projevuje jako kvasinková kandidóza či mykóza. Jako následek je pak vaginální výtok, svědění, pálení a záněty stydkých pysků, což vede také k bolesti při pohlavním styku a při močení.

Také se může u žen objevit svědění pohlavních orgánů po antibiotikách, které ničí přirozenou mikroflóru. Také není dobré používat antibakteriální vlhčené ubrousky, které přispívají k nerovnováze vaginální mikroflóry. Na umývání spodních partií tedy používejte spíše jemná mýdla na intimní hygienu.

Přečtěte si také, jak se zbavit svědění pohlavních orgánů

Pozor si dejte i při holení intimních partií

Mezi další příčiny svědění pohlavních orgánů u žen patří poškození při genitální depilaci, tření kůže a sliznice pohlavních orgánů žen o prádlo, těsné oblečení nebo tření při sexu, což je další příčinou častého vzniku zánětu a svědění. Vyhnout se tomu můžeme nenošením kalhotek z umělých vláken, které neabsorbují vlhkost. Také je dobré prát spodní prádlo v mýdlech a jemných přípravcích.

Jak u žen předejít svědění pohlavních orgánů:

  • Běžte se vždy před souloží i po ní vymočit.
  • Při menstruaci často vyměňujte tampony i vložky.
  • Vždy se po pohlavním styku osprchujte čistou vodou.
  • Nenoste těsné a neprodyšné spodní prádlo.
  • Používejte mýdlo speciálně pro intimní oblasti.
  • Svědění pohlavních orgánů u mužů.

U mužů za svěděním penisu stojí nejčastěji mykóza. Mykóza penisu je zánětlivé onemocnění, které může postihovat žalud i předkožku. Projevuje se svěděním, pálením a občas se mohou objevit červené skvrny. Za mykózou může stát špatná hygiena, snížení imunity nebo pokud má muž zvýšenou hladinu cukru.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.