Jak oddálit menstruaci před dovolenou?

jak oddálit menstruaci

Být ženou není někdy úplně snadné. Celý rok se těšíte např. na báječnou dovolenou u moře a pak zjistíte, že vás právě v tomto období čekají „vaše dny". Často si také termín dovolené vybrat nemůžete. Nejde jen o dovolenou, ale třeba i o svatbu. Pokud si chcete dovolenou nebo jinou významnou událost plnohodnotně užít, jistě toužíte po tom, aby vaše menstruaci přišla až po ní. Oddálení menstruace je samozřejmě možné. Nebude ale možné v žádném případě spoléhat na babské rady a další neověřené postupy. V tomto článku si o tom, jak oddálit menstruaci zaručenou cestou, řekneme více.

Na oddálení menstruace citron nefunguje!

Nejrozšířenější tzv. „babskou radou" je mylná rada, která tvrdí, že pití citronové šťávy může menstruaci oddálit. To není možné už jen z toho prostého důvodu, že spuštění menstruačního krvácení je věcí hormonální a citrony ani vitamin C žádné hormony neobsahují. V různých zdrojích se tvrdí, že pití sklenice citronové šťávy nebo vysoké dávky vitaminu C vedou k oddálení menstruace. Tak tomu samozřejmě není. Ale proč je tato rada tak rozšířená? Protože vitamin C pomáhá zastavit nebo zmírnit krvácení.

V případě velmi silného menstruačního krvácení můžete užívat přípravek Ascorutin, který obsahuje jak kyselinu askorbovou (vitamin C), tak rutin. Tyto dvě látky společně léčí zvýšenou lámavost krevních vlásečnic a může být použit také při krvácivosti z nosu. Během silné menstruace může být dobrým pomocníkem, nicméně menstruaci jako takovou neoddaluje! Výhodou může být i to, že není menstruace tak silná a dovolenou tak lze zvládnout lépe. Rutin se v přirozené formě vyskytuje také v citronu, ale pouze v jeho kůře, dále v pohance nebo jablečné slupce. Tento lék, ostatně jako každý jiný, má své kontraindikace. Je sice volně prodejný, ale jeho užívání byste měly konzultovat s lékařem.

Jak oddálit menstruaci spolehlivým způsobem?

Faktem je, že bez hormonálního zásahu do organismu se v případě oddálení menstruace obejít nelze. Pokud chcete provést oddálení menstruace, budete muset zajít ke svému gynekologovi a nechat si předepsat nejčastěji užívané pilulky zvané Norethisteron. To musíte začít řešit zavčas, abyste tyto prášky měla k dispozici již několik dní před očekávanou menstruací. Užívání tohoto preparátu by nemělo být příliš časté. Doporučujeme jej užít pouze výjimečně v případech, kdy by vás příchozí menstruace opravdu příliš obtěžovala. Užití tohoto hormonálního preparátu také všechny ženy nesnáší dobře. To, že se podaří oddálit menstruaci o pár dnů, může být draze vykoupeno tím, že vaše další menstruační cykly budou úplně rozhozené a nepravidelné. To se stát nemusí, ale může. K tomu se mohou během užívání přidat i další vedlejší účinky jako je bolest hlavy, břicha, nevolnosti a zvracení, celková podrážděnost, poruchy spánku. Tyto vedlejší účinky se vyskytují dle příbalového letáku u více jak 10% pacientů. Pokud neužíváte hormonální antikoncepci, lepší návod na to, jak oddálit menstruaci, zde bohužel není.

Jak oddálit menstruaci pomocí hormonální antikoncepce?

Pokud jste uživatelkou hormonální antikoncepce, bude pro vás oddálení menstruace jednodušší. Pokud užíváte jednofázovou antikoncepci (všechny pilulky jsou shodné barvy), pak prostě pokračujete v jejím užívání bez vynechání. V užívání můžete pokračovat tolik dní, po které menstruovat nechcete. Pauzu v užívání si můžete udělat až posléze, nebo ji také neudělat vůbec. Je možné také vybrat celé plato a pauzu udělat až po jeho dobrání. Při tomto postupu by neměly nastat žádné komplikace. Tento postup doporučujeme provádět také jen v případě, že by menstruace byla opravdu nevhodná a po dostatečném promyšlení. Nicméně u jednofázové antikoncepce to problém technicky není. Pokud však užíváte jinou antikoncepci, než jednofázovou, měla byste se poradit se svým gynekologem, jak v takovém případě postupovat. Třífázová antikoncepce není vhodná ke kontinuálnímu užívání a sedmidenní pauzu vyžaduje.

Jak urychlit příchod menstruace?

Přirozenou cestou lze menstruaci vyvolat tak o dva až tři dny dříve. I dva dny mohou někdy situaci vyřešit. Na nejrůznějších internetových diskuzích se doporučuje například koupel v horké vodě spolu se svařeným vínem. Menstruaci může urychlit i fyzické cvičení. Přidat můžeme bylinný čaj z kontryhelu. Tato kombinace může v některých případech menstruaci přivolat dříve, ale také nemusí.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Lauri
28. 1. 2023

Dear pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz owner, Your posts are always a great source of information.

Shatavari zmírňuje menstruační bolesti

mens

Podráždění, akné, oteklé nohy, nafouklé břicho či třeba bolestivé křeče. Přicházejí každý měsíc, a pokud se neobjeví, znamená to…

Při problémech s imunitou pomůže kozí kolostrum

koza_1

Problémy s imunitou řeší čas od času většina Čechů. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikace pomocí Triphaly je vhodná po celý rok

triphala_1

Detoxikace organismu je spojována obzvláště s obdobím jara. Detoxikovat tělo však můžeme v kterémkoli ročním období podle naší…


Prevence je bezesporu nejúčinnější metodou ochrany proti pohlavním nemocem. Co však čeká postiženého, pokud již choroba propukla? Portál Pohlavní nemoci a jejich příznaky vám přináší užitečné informace nejen o léčebných metodách.